Každý je na něco chytrý

Každý je na něco chytrý

Thomas Armstrong

Jak odhalit a rozvíjet různé druhy inteligence

,,Jak se pozná chytrost na lidi? Prostě tak, že máte rádi lidi – ať už na sebe vaše lidumilství vezme jakoukoli z nepřeberného množství možných podob. Obecně se dá říct, že lidumily těší s ostatními spolupracovat, pomáhat jim a vůbec s nimi trávit čas. Pokud jste jedním z nich, možná dokážete často velmi dobře vytušit, jak se lidé ve vašem okolí cítí, co chtějí nebo co jim schází a proč se chovají právě tím či oním způsobem. Asi se také rádi seznamujete s jinými lidmi a s lehkostí se dokážete pohybovat v jakékoli společnosti. Chytrost na lidi může být také za tím, že jste se ujali vedení nějakého oddílu nebo školní organizace, že máte spoustu přátel a záleží vám na tom, aby se jim dařilo, a jste ochotní jim v tom také pomáhat.“

Průvodce teorií mnohočetné inteligence pro děti, jejich rodiče a vychovatele
Být inteligentní znamená víc než jenom dostávat ve škole dobré známky, řešit rychle matematické úlohy a naučit se nazpaměť co nejvíc faktů. Znamená to víc než mít jen vysoké IQ. Kniha pomáhá dětem ve stáří kolem osmého až dvanáctého roku pochopit, 
„na co jsou chytré“ a jak mohou své přednosti využít k tomu, aby se rozvíjely i v jiných oblastech. Pracuje s osmi druhy inteligence, jak je formulovala teorie mnohočetné inteligence Howarda Gardnera. Děti mohou zjišťovat, jestli jsou „chytré na slova“, „chytré na hudbu“, „chytré na logiku“, „chytré na obrázky“, „chytré na tělo“, „chytré na lidi“, „chytré na sebe“ či „chytré na přírodu“.

 

 

Zdroj obrázku : Pixabay

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *